Vijesti /23 lipnja 2026

Podijeli

Simpatičan je dojam ostavio Federico Bessone, 42-godišnji Argentinac kojega je NK Osijek na konferenciji za novinare predstavio kao novog trenera prve momčadi. Bessone je na Opus Arenu stigao iz Španjolske čiju putovnicu također ima i gdje je proveo najveći dio svoga života, a prošle je sezone s klupe vodio ljubljansku Olimpiju gdje mu se baš i nisu poklopile kockice u neki bolji rezultatski mozaik. No, u Osijek je stigao pun entuzijazma i energije da bi opravdao povjerenje koje je dobio i razveselio navijače Bijelo-plavih.

“Sretan sam što sam ovdje, također i počašćen. Želim zajedno sa svima vama napraviti nešto u ovom klubu i naporno ću raditi za ostvarenje toga cilja. Volim i preferiram napadački nogomet, želja mi je da se moja momčad nametne suparniku i stvara šanse i zadaća mi je što prije to prenijeti našim igračima. Gledao sam Osijek u njegovih posljednjih šest utakmica, stekao sam dojam da je to zanimljiva momčad, no neke ćemo stvari nastojati mijenjati i poboljšati. Mislim pritom na što bržu tranziciju nakon osvojene lopte i što jednostavniji dolazak pred suparnička vrata. Već sam napravio određenu analizu i vidio navike većine igrača na terenu, a jasno je da ću ih sve jako dobro upoznati kroz treninge”, uvodno je rekao Bessone.

Jasno je da će novom kormilaru trebati i poneko pojačanje ili barem osvježenje u igračkom kadru koji će ipak doživjeti značajne promjene u odnosu na prošlu sezonu.

“Razgovaram o tomu sa sportskim direktorom i on je već kroz tu našu priču mogao spoznati kakve ideje imam i što preferiram na terenu. U stalnom smo kontaktu i vidjet ćemo što se može učiniti u smislu što boljeg kompletiranja. Važno mi je što ću među suradnicima imati ljude koji su bivši zaslužni igrači ovog kluba jer mi je bitno i preko njih spoznati ono što će mi biti važno tijekom naše suradnje. Pripreme ćemo odraditi na Opus Areni koja pruža idealne uvjete za sve što nam treba. Znam da je vruće, no tako je u većem dijelu Europe i nastojat ćemo se prilagoditi”.

Uskoro će i prvi igrački potpisi

Kenneth Zandvliet je pojasnio zašto se baš odlučio za Bessonea, a u svom je obrazloženju priznao da mu izbor nije bio nimalo jednostavan…

“Računao sam da će ostati Radotić, no za tango je potrebno dvoje. Nismo se razišli zbog nekakve nestručnosti, nego su drugi razlozi u pitanju i financijske su prirode. Federico je trener koji je razumio ono čemu težimo, vrlo su nam slični pogledi na nogomet i način igre koji bismo htjeli razvijati, tako da smo dogovorili jednogodišnji ugovor koji može biti produžen, naravno ako obje strane budu zadovoljne. Sada radimo na dovođenju novih igrača i neke ćemo ubrzo potpisati. Ne preferiram baš dolaske na posudbu, puno mi je draže potpisati one koji će već u startu biti naši. Dedić? Istina je da postoji zanimanje nekih jakih klubova za njega, no htjeli bismo ga zadržati kod nas, budući da je riječ o vrlo mladom i potentnom napadaču. Za Kolarika nismo dobili nikakav službeni upit, a svakako ću porazgovarati i s Matkovićem kojeg čeka duži oporavak, na temu možebitnog produženja ugovora. Nije baš normalno da nam čak devetorica igrača ulaze u zadnju godinu ugovora i takva nam se situacija više ne smije dogoditi. Što se tiče Barišića, on ima određene opcije vezane i uz odlazak u inozemstvo pa ćemo vidjeti što će biti”, zaključio je sportski direktor NK Osijek.

FOTO: NK Osijek