
Mursa je povela u finalnoj seriji odbojkaškog doigravanja za prvaka Hrvatske! Sjajno su i ovaj puta odigrali naši odbojkaši, te su u Zagrebu, na terenu svoga protivnika, slavili s 3:1 nakon 125 minuta igre. Mladost je dobila prvi set s 25:19, no preostala tri su pripala Narančasto-plavima. U drugom je već bilo 25:22 i Osječani su dobili ogroman zamah, a razina samopouzdanja nije ni bila upitna, posebno u kontekstu već osvojenog Kupa Hrvatske, što je maksimalno rasplamsalo ambicije najboljeg sportskog kolektiva u gradu na Dravi.
Ključno je razdoblje ove utakmice vezano uz treći set. Naime, Mladostaši su vodili 24:23, ali je Mursa osvojila tri poena u nizu i sve okrenula svoju korist, pokazavši pritom veliku psihološku snagu i došli u vodstvo od 2-1. Nije osječki superligaš posustao niti u četvrtoj dionici ovoga dvoboja koju je riješio rezultatom 25:22, nakon čega je moglo početi veliko slavlje igrača i navijača.
Igrači ponovno ispoštovali dogovor
Najbolji učinak imao je Wojcik s 21 poenom dok ih je Andrić nanizao 20, no svoj su doprinos dali i svi ostali, a osim spomenutog dvojca igrali su: Palgut, Đirlić 13, Viloria 12, Janković 2, Busak-Vidaković, Bogdanović, Šunjo, Vuković, Grgić, Škugor, Verasto i Kraljević.
“U prvom setu smo puno griješili, izvan našeg sustava, nismo baš bili prepoznatljivi. Brzo smo se konsolidirali i dalje smo sve odradili po planu, kako smo se dogovorili. Ne bih htio nikoga izdvajati, ovo je momčadska pobjeda. Trener je povukao poteze koje inače povlači, a mi mu svi vjerujemo i ima naše maksimalno povjerenje. Pratimo ga i slijedimo ono što nam govori. Htio bih se zahvaliti svim navijačima koji su došli u Zagreb i sredinom tjedna nas došli bodriti, bez obzira na svoje poslovne i druge obveze. Poveli smo 1-0 i stekli prednost, međutim, znamo tko je i što je Mladost, tako da nas očekuje još puno posla”, rekao je libero osječkog sastava Tino Busak-Vidaković.
Mursa zaslužuje najveću moguću podršku!
Zaista je lijepo gledati Mursu i način na koji dolazi do pobjeda u najvažnijem dijelu sezone, kada je posebno važno prezentirati najbolju formu i zadržati najveću razinu koncentracije i mirnoće na parketu.
“Napravili smo taj prvi korak prema našem cilju, no sve je i dalje na početku. Ovu utakmicu već zaboravljamo, okrećemo se suboti i napravit ćemo analizu onoga što smo odigrali u Zagrebu, kako nam se neke pogreške ne bi ponavljale i da bismo bili još i bolji u odnosu na ono što smo tamo pokazali. Pozivam sve koji vole Mursu i Osijek, sve ljubitelje sporta općenito da nas dođu podržati u drugoj utakmici u kojoj ćemo biti domaćini”.
Druga finalna utakmica bit će odigrana u Osijeku, u dvorani Jug, predstojeće subote s početkom u 17 sati. Podsjećamo da se finalna serija igra na tri dobivene utakmice, tako da je put do naslova prvaka Hrvatske vrlo zahtjevan. No, početak je bio izvanredan i ne sumnjamo da su Osječani u stanju na isti način nastaviti veliku borbu za još jedan trofej i to onaj najvažniji.