Vijesti /17 siječnja 2025

Podijeli

Donna nastavila niz i izborila osminu finala u Melbourneu

I u svom trećem nastupu na ovogodišnjem Australian Openu naša je Donna Vekić pokazala odličnu igru i ostvarila pobjedu. Ovaj puta je u šesnaestini finala svladala Ruskinju Dianu Shnaider, inače 12. postavljenu igračicu na ovom Grand Slamu. Bilo je 7:6(4), 6:7(3), 7:5 u vrlo zanimljivom i izjednačenom meču koji je potrajao gotovo tri sata. Donna je, inače, spasila sedam break-lopti dok je u osmom gemu odlučujućeg, trećeg seta izgubila svoj servis, ali je potom pokazala koliko je jaka u glavi u takvim situacijama. Potom je kod rezultata 5:5 napravila break da bi u konačnici iskoristila svoju prvu meč-loptu

„Bilo je teško. Ona je odigrala sjajno. U sljedećem životu želim biti ljevakinja! Ne sjećam se kada sam zadnji puta pobijedila suparnicu koja igra lijevom rukom… Posebno se zahvaljujem na podršci s tribina. Nije bez razloga ovo jedan od mojih najdražih turnira. Bilo je opet toliko puno hrvatskih navijača. Veselim se nastavku i zbog njih“, rekla je Vekić.

Donnu sada očekuje još jedna ruska tenisačica, Anastazia Pavljučenkova, koja trenutno zauzima 32. poziciju na WTA ljestvici. Zanimljivo je istaknuti kako su se njih dvije međusobno sastale i prošle godine u Melbourneu kada je Ruskinja bila bolja sa 6:4,6:4. Prethodno su igrale u Tokiju gdje je Pavljučenkova uvjerljivo slavila, također u dva seta. No, Donna je na ovom Australian Openu podsjetila na svoje sjajne nastupe s Olimpijskih igara i vjerujemo da će nastaviti započeti niz…