Vijesti /06 ožujka 2026

Podijeli

Kada se sastaju Futsal Dinamo i MNK Osijek Kandit to je svakako pravi derbi državnog prvenstva u futsalu. Tako bi moralo biti i u okviru 14. kola koje se igra ovoga vikenda. U subotu od 20 sati u dvorani Sutinska vrela Zagrepčani će imati prednost domaćeg terena, no svakako će dosta toga ovisiti i o onome što će prikazati bijelo-plavi. U siječnju su se ove dvije momčadi, također u Zagrebu, sastali u četvrtfinalu Kupa Hrvatske i Dinamo je slavio čak s 9:2 u ogledu kojega će biti teško ponoviti. Bilo je to najslabije izdanje Osječana u posljednje vrijeme pa i tako visok poraz nije bilo moguće izbjeći.

„Tada baš nismo odigrali ništa, za razliku od našeg protivnika koji je bio raspoložen i efikasan. No, mi smo njih pobijedili u Zrinjevcu u prvenstvenoj utakmici, kada smo bili puno kompaktniji i raspoloženiji za nadigravanje. Nadam se da ćemo dobar dio onoga što smo tada pokazali pred svojom publikom prezentirati i ovaj puta kada ćemo igrati u gostima. Bilo je jako dobro u prošlom kolu s prvakom, moramo vjerovati da pozitivan ishod možemo ostvariti i u Zagrebu“, ističe trener Carmine Tarantino.

Nakon prošlotjednih 6:0 protiv Novog vremena iz Makarske, ponovno su se posve rasplamsale ambicije aktualnog viceprvaka Hrvatske. Osijek Kandit je trenutno na četvrtom mjestu dok je Dinamo drugi, iza vodeće Rijeke od koje ima utakmicu manje. Pobjedom bi i osječka momčad mogla doći nadomak samoga vrha, što je svakako cilj Pandurevića i suigrača. Neka im je sretno u derbiju!