Vijesti /20 svibnja 2026

Podijeli

Na pomoćnom terenu stadiona Gradski vrt odigran je drugi ovosezonski turnir Hrvatske Flag Football lige kojemu je domaćin bila momčad Osijek Cannons. Ukupno je odigrano deset utakmica, a Osječani su u tri svoja nastupa ostvarili jednu pobjedu uz dva poraza. Na startu su Cannonsi slavili protiv Tuzla Saltminersa rezultatom 29:22, zatim su izgubili od Dubrovnik Sharksa sa 6:34, da bi u posljednjom dvoboju bili poraženi i od Zagreb Patriots Goldsa 13:36.

„Dobili smo Tuzlake i to nam je prva pobjeda u sezoni, što nam je i psihološki bilo dosta bitno. U ogledima s Dubrovnikom i Zagrebom smo pokazali više nego na prethodnom turniru, ali je i dalje vidljiva razlika između njih i nas. Prečesto nam se događa da upadamo u nekakve „crne rupe“ i olako padamo, a onda se nije lako vratiti i hvatati rezultatski zaostatak. No, bilo je svakako i dobrih stvari. Nekolicina igrača koje nismo imali na raspolaganju na početku sezone pokazala su da zaslužuju mjesto u momčadi. Svi su u globalu, individualno i kolektivno, pokazali više nego prije četiri tjedna. Vrlo je bitno da smo detektirali probleme i sada nam ostaje raditi na tome da ih ispravimo“, rekao je trener Matej Milohnoja.

Treba svakako istaknuti da je sudjelovanje sedam momčadi do sada i najbrojnije u HFFL-u, a sljedeći je turnir idućeg mjeseca u Splitu.