Vijesti /27 ožujka 2026

Podijeli

Osijekov trener Zoran Dorić na utakmicu osmine finala Hrvatskog kupa poveo je – drugu ekipu. I, dobro su se te mlade rukometašice snašle, posebice kada uzmemo u obzir da su „uskočile u vatru“ i to na gostujućem terenu. Nakon prvih 30 minuta Osječanke su čak imale i prednost, no domaći je sastav u nastavku preokrenuo rezultat u svoju korist i na koncu slavio s 31:26. Ovim je porazom završio osječki put u Hrvatskom kupu i sada će sav svoj fokus moći usmjeriti na ligaško natjecanje u kojem im još preostaje izboriti se za što bolju poziciju. Novo kolo slijedi im već ovog vikenda, u subotu, 28. ožujka, kada će na Zrinjevcu ugostiti Dalmatinku.

Od 12 igračica koliko je bilo u zapisniku, čak njih 6 u srijedu je debitiralo za prvi sastav ŽRK Osijek. Velika je čast, vjerujemo, debitirati u osmini finala Hrvatskog kupa i vjerujemo da je to bila dodatna motivacija itekako pomlađenom Dorićevom sastavu. Mlade su Osječanke vrlo dobro otvorile ovaj susret i pružile kvalitetan otpor domaćem sastavu, a u 26. minuti prvi su put došle i do prednosti na utakmici s 14:12, da bi po isteku prvog poluvremena i dalje imale minimalno vodstvo 16:15. U prvih deset minuta drugog dijela još su se dobro držale, a onda su domaće igračice uhvatile zalet i serijom 4:0 preokrenule rezultat u svoju korist. Pokušavale su Osječanke to sustići, ali Labinjanke su bile mirnije, sigurnije i iskusnije te su s 31:26 osigurale četvrtfinale Hrvatskog kupa. Najbolje su u osječkom kadru bile Ana Javorić i Hana Hodak sa šest pogodaka, Ela Đelatović dodala ih je pet, dok se Lara Vrajić četiri puta upisala u strijelce. Za Osijek su još igrale: Ana Sejkora, Petra Kirsch, Sara Duhović, Ira Božić, Lorena Vinković, Lea Štrasser, Lana Matić Todorić i Tina Samardžić.

Nakon mjesec dana ponovno na Zrinjevcu

Natjecanje u Kupu ovim je porazom završeno, barem za ovu sezonu, i Osječanke se sada u potpunosti mogu posvetiti Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi i dvoboju 20. kola koji je na rasporedu ovog vikenda i za koji je, vjerujemo, Dorić odmarao standardne prvotimke. U subotu, 28. ožujka, devetoplasirane osječke rukometašice na Zrinjevcu ugostiti četvrtoplasiranu Dalmatinku i nakon točno mjesec dana gostovanja odigrati susret na domaćem parketu.

„Nakon mjesec dana konačno igramo kod kuće i to nam jako puno znači. Dolazi nam kvalitetna ekipa Dalmatinke koja igra duboku i agresivnu obranu te je trenutno četvrta u prvenstvu. Nadam se da ćemo ovog puta biti u kompletnijem sastavu. Dobro radimo i pripremamo se te stvarno vjerujem da se možemo nositi s ekipama poput Dalmatinke, što smo uostalom već potvrdili jesenas u gostima. Ako ponovimo većinu dobrih stvari iz prethodnih utakmica i odigramo koncentrirano, mislim da imamo dobru priliku pred domaćom publikom krenuti u pozitivan smjer u nastavku prvenstva“, najavio je Dorić.

Podsjetimo, Osječanke su sredinom listopada iznenadile Dalmatinku u gostima i tada joj u 7. kolu nanijele prvi poraz u sezoni. Nadamo se da će im i ovaj drugi međusobni ogled biti jednako uspješan.