
U pomalo oslabljenom sastavu, bez standardne prvotimke Ivane Lovrić, ali i Nastje Ilić te Karle Košutić koja je u prethodnom kolu protiv Marine imala zapažen učinak, odbojkašice Osijeka otputovale su u Kaštelu. Tamo su u sklopu 13. kola Superlige poražene od trećeplasirane Ribole s 3:1 (25:16, 25:20, 20:25, 25:21).
Kao i u prvom međusobnom susretu, bio je ovo poprilično napet okršaj Osijeka i Ribole. Podsjetimo, Kaštelanke su krajem listopada nakon dva sata odbojke u Gradskom vrtu slavile 3:2, ali Žokice su im pružile vrlo dobar otpor i bile nadomak iznenađenja. Slično je bilo i u subotu poslijepodne u Kašteli. Prva su dva seta pripala domaćem sastavu, ali nisu se Osječanke lako predavale pa su uzele treći set. U četvrtom su setu bile vrlo blizu, vodile su 20:18 i izgledalo je kao da će produžiti i u peti. Ipak, odbojkašice Ribole imale su seriju 7:1 i na koncu postavile 25:21 u četvrtom setu. Zanimljivo, trener Ribole nekadašnji je strateg MOK Mursa Mario Teppert koji očito dobro poznaje i osječke odbojkašice čim je upisao obje pobjede u ova dva međusobna susreta.
„Odigrale smo dobru utakmicu, ali nažalost nismo uspjele doći do bodova. Mislim da rezultat ne odražava u potpunosti našu borbenost, pogotovo u trećem setu u kojem smo pokazale pravi timski duh i kvalitetnu igru. Na kraju je protivnik iskoristio svoje prilike, ali možemo biti ponosne na trud i energiju koju smo uložile. Iz ove utakmice izvlačimo vrijedne lekcije i nastavljamo raditi još jače kako bismo što spremnije dočekale Mladost idući vikend“, podijelila je Ana Mlinarić iz Osijeka.
Osječke odbojkašice ostaju na osmom mjestu ligaške ljestvice, a u sljedećem kolu dočekuju drugoplasiranu Mladost.