Vijesti /18 travnja 2025

Podijeli

Bjelovar uzvratio osječkim rukometašicama za prvi poraz

Rukometašice Bjelovara uzvratile su Osječankama za poraz u njihovom prvom međusobnom susretu. U sklopu 22. kola Prve hrvatske rukometne lige, vrlo su uvjerljivo otvorile utakmicu u Dvorani europskih prvaka, a u takvom tonu i nastavile, pa s 32:24 nanijele poraz osječkom sastavu. Nije to ništa pretjerano promijenilo stanje na ligaškoj ljestvici – Osijek je i dalje u zlatnoj sredini, sada doduše na sedmom mjestu, ali s jednakim bodovnim učinkom kao i šesti Bjelovar koji ih je ovom pobjedom preskočio.

Nisu njegove rukometašice imale veliki rezultatski imperativ na ovom gostovanju, pa je trener Zdenko Kordi priliku dao i onima s manjom minutažom. Bjelovar je pak imao veliki motiv – uzvratiti Osijeku za minimalan poraz u prvom međusobnom ogledu. Od početka je to, stoga, bila jednosmjerna ulica. Domaći je sastav u uvodu poveo s 5:0 i odmah nagovijestio ritam utakmice. Preuzele su Bjelovarčanke inicijativu, pa su nakon prvih pola sata igre imale 17:11. Drugi su dio Osječanke malo bolje otvorile, pa su u 34. minuti smanjile razliku na minus četiri. No, igračice Gorana Mrđena imale su svoj dan, posebice Hannah Vuljak (8 pogodaka) i Lucija Grizelj koja je postigla sedam pogodaka, i to svih sedam u drugom poluvremenu. Upravo je ona postavila i konačni rezultat 32:24.

Neće ovaj poraz uzdrmati osječku ekipu koja je trenutno sedmoplasirana na ligaškoj ljestvici i prilično mirno brodi ovom sezonom. Uostalom, priliku za povratak na pobjedničke staze imat će već idući vikend kada će na domaćem parketu dočekati Zrinski koji je 11. na tablici.