
Teško Bijelo-plavi hvataju kontinuitet u dobrim nastupima u HNL-u. Nakon što su u prošlom kolu u derbiju slavili s Dinamom, šest dana kasnije izgubili su u gostima kod Gorice koja je do ovoga susreta bila posljednja na ljestvici. Slavili su Goričani s 1:0 u dvoboju koji je ponudio malo zanimljivog sadržaja na vrlo teškom terenu koji je ispod svake razine elitnog razreda hrvatskog nogometa. Strijelac jedinog pogotka bio je Mikanović, Slavonac u redovima Crveno-crnih koji je iskoristio kiks stopera Osijeka Tuie i glavom matirao Malenicu. Osječani su imali samo dva-tri ozbiljnija dolaska pred suparnička vrata i jasno je da ovom prilikom nikako nisu mogli zadovoljiti svoje navijače.
“Morat ćemo naučiti bolje se postaviti i reagirati u ovakvim utakmicama. Nije to danas bilo dobro, iako se na takvom travnjaku zapravo i ne može kvalitetno igrati. Oni su nam stvorili dvije šanse nakon naših individualnih pogrešaka i zabili jedan gol, što im je bilo dovoljno za pobjedu. Kod nas se osjetio izostanak Jakupovića, pa ovaj puta nismo imali klasičnog centralnog napadača. Matković se trudio, ali su ga dobro zatvorili iskusni domaći defenzivci. Naravno da nismo sretni što smo nakon dužeg vremena doživjeli poraz, pokušat ćemo biti bolji u sljedećem nastupu protiv Rijeke, kada nećemo imati na raspolaganju čak trojicu suspendiranih igrača”, izjavio je trener Federico Coppitelli.
S obzirom na činjenicu da je i Varaždin izgubio u ovom kolu, na gostovanju kod Hajduka, Osijek je i nadalje na četvrtom mjestu. U Velikoj Gorici nije mogao nastupiti ni Jurišić koji se zagrijavao sa suigračima, međutim, ipak je osjetio posljedice ozljede koju je zaradio protiv Dinama na Opus Areni.