
Čula se pjesma u svlačionici Bijelo-plavih nakon pobjede nad Vukovarom u derbiju začelja. Osjetilo se ne baš malo olakšanje nakon osvojenih bodova, iako se Osijek tek izjednačio s najizravnijim konkurentom u borbi za ostanak i daleko je to još od sigurnije zone… No, itekako je bilo važno dobiti ovu utakmicu, što je izabranicima novog trenera Tomislava Radotića na kraju i uspjelo. Bilo je 2:0, a oba smo pogotka vidjeli u drugom poluvremenu koje je bilo neusporedivo sadržajnije od prvog. U 57. minuti sudac Kolarić dosudio je najstrožu kaznu nakon što je Čabrajić u kaznenom prostoru nepropisno startao na Teklića. Siguran egzekutor bio je Jakupović i tada je Osječanima ipak bilo lakše dovršiti započeto. Vukovar je imao samo jednu prigodu kada je Banovec pucao glavom, a sjajni Malenica uspio loptu odbiti u gredu. Puno je opasnije bilo pred vratima gostiju, budući da su jako dobre prigode imali Bukvić, Bubanja i Matković, da bi finu asistenciju Mikolčića duboko u sudačkoj nadoknadi vremena iskoristio Akere i kroz noge Pintola zabio za prestanak bilo kakve neizvjesnosti.

U svakom slučaju, zaslužena pobjeda Osijeka koji je uspio izaći iz tog svog dugotrajnog grča i kreirati ozbiljne šanse, uz dva postignuta gola.
“Jako važna utakmica za nas i isto takva pobjeda. Od početka do kraja smo je odradili kako treba, svi smo disali kao jedan na terenu, isto tako i dečki koji su bili na klupi, ali Ii svi na tribinama. Ova današnja atmosfera je stvarno bila nešto posebno, tako da mislim da smo bodove svi zajedno zaslužili. Razumljivo je da navijači nisu bili sretni dok momčad nije pobjeđivala, ali smo ti dolje na travnjaku koji moraju pokrenuti i njihovu dobru energiju. Onda smo svi kao jedan i to se danas upravo pokazalo”, rekao je Arnel Jakupović.
Za razliku od prijašnjih dvoboja Bijelo-plavi nisu ostali nedorečeni. Nije to bila igra za nogometne sladokusce, ali to se od njih teško i može očekivati u ovakvoj situaciji, kada se bore za svaki bod. Činjenica je da su imali više raspoloženih pojedinaca, a moralo se to odraziti i na krajnji rezultat.
“Složio bih se s tim. Bukvić nam je donio raznovrsnost na toj desnoj strani, šteta je što nije zabio u onoj prigodi koju si je sam kreirao, a i Mejia je bio odličan i drago mi je što je od navijača izabran za igrača utakmice. Neka samo nastavi tako, kao i cijela momčad, naravno. Nemoguće je ne spomenuti Malenicu koji nas je spasio kada je trebalo i potvrdio da je jedan od najboljih vratara Lige. Već u petak smo gosti kod Istre u Puli, treba i tamo odigrati što bolje i pokušati pobijediti”.
FOTO: NK Osijek