Vijesti /16 veljače 2025

Podijeli

Bijelo-plavi žele dobiti još jedan domaći derbi

U 22. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige momčad Osijeka dočekuje Rijeku. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 16. veljače, s početkom u 17,45 sati i drugi je uzastopni derbi na Opus Areni u kratkom vremenskom razdoblju. Nakon što je na najljepšem stadionu u državi nedavno pao Dinamo, Osječani vjeruju da isti ishod mogu ostvariti i protiv trenutno drugoplasiranih Riječana, bez obzira na činjenicu da će nastupiti bez Solde, Matkovića, Jugovića, Hasića i najvjerojatnije Jurišića. Osijek i dalje zauzima četvrtu poziciju na prvenstvenoj ljestvici s istim brojem bodova kao i petoplasirani Varaždin dok Dinamo na trećem mjestu ima pet bodova više. Uz podršku vjernih navijača, Bijelo-plavi ne dvoje kako će imati mnogo bolju prezentaciju nego u Velikoj Gorici i razveseliti sve one kojima je NK Osijek u srcu.

Tuia poziva na više odgovornosti na terenu

Iskusni stoper Alessandro Tuia bio je na neki način tragičar u proteklom kolu, u porazu od Gorice.

„Svjestan sam te pogreške i preuzimam odgovornost za nju. Nisam dobro procijenio let lopte, što su suparnički igrač iskoristio i zabio za pobjedu. Događaju se i takve stvari, no isključivo gledam prema naprijed. Vjerujem da takvih pogrešaka neće biti u nedjelju i da ćemo doći do pobjede. Pristup nam svakako mora biti bolji nego u prethodnoj utakmici, kolektivno svi moramo pružiti puno više, uz odgovornije izvršavanje onoga što trener traži od nas. Nije samo obrana ta koja mora ispuniti svoje defanzivne zadaće, nego i svi ostali trebaju odraditi svoj dio posla na terenu“, rekao je Tuia.

Dodajmo na kraju da je NK Osijek ovoga tjedna dobio još jedno igračko pojačanje. Ugovor na dvije i pol godine potpisao je sada već prilično iskusni, 26-godišnji stoper Jon Mersinaj. Povremeni albanski reprezentativac je dugo bio u redovima zagrebačke Lokomotive, kao jedna od njihovih najčvršćih obrambenih karika.

FOTO: Borna Jakšić/PIXSELL