Vijesti /13 ožujka 2026

Podijeli

Dvije uzastopne pobjede značajno su podignule raspoloženje na Opus Areni. NK Osijek je prvo u derbiju začelja dobio Vukovar 1991, a potom je u gostima pala i Istra 1961. Pomaknuli su se Bijelo-plavi s posljednjeg mjesta u HNL-u, doduše tek za jednu poziciju, ali je i to vrlo bitno u situaciji u kojoj su se našli. Sada im se pruža mogućnost za nastavak serije i to u domaćeg ogledu s Goricom koja također još nije riješila sve brige oko ostanka u Ligi. Igrat će se u subotu od 15 sati, a Osječani ponovno računaju na značajnu potporu svojih navijača koji u zadnje vrijeme stvaraju poticajnu atmosferu na tribinama, pri čemu se više ne bave upravljačkim strukturama, nego isključivo podržavaju momčad na terenu.

Napravili smo dosta dobrih stvari, prije svega rezultatski, ali isto tako mislim da to nije ništa posebno. Reakcija je bila onakva, kakva je i trebala biti, međutim, puno toga je još pred nama. Čvrsto smo na zemlji, svjesni svojih nedostataka i onoga što bi još trebalo popraviti. Gorica ima specifičan način igre, rade određenu asimetriju i drugačije se postavljaju u fazi napada i obrane. I to rade jako dobro, analizirali smo što možemo očekivati od njih i koji su im nedostaci prilikom takvih promjena sustava. Nadam se da ćemo to na pravi način prepoznati na terenu i sukladno onome što smo pripremali ovih dana iskoristiti u datom trenutku. Pripremili smo različite varijante, a ponovit ću kako je na igračima da prepoznaju što i kada trebaju napraviti“, izjavio je na konferenciji za novinare osječki trener Tomislav Radotić.

U subotu šef stručnog stožera neće moći računati na kartonirane Bubanju i Mikolčića, a od ranije nema ozlijeđenih Shopova, Vrbančića, Tourea i Barića. Problemi se naziru u veznom redu zbog većeg broja izostanaka (upitan i Čolina), no oni koji će zaigrati, pokušat će nadomjestiti svačiji izostanak. I smanjiti zaostatak za Goricom na samo jedan bod.

„Podignuli smo se u formi, ali još to nije kontinuirani uzlet. Imali smo problema u prvom poluvremenu protiv Istre u samoj organizaciji i ne treba bježati od toga, kao što je bilo i onih dobrih trenutaka, posebno u drugom dijelu. Dobra razdoblja u igri treba produžiti i onda je lakše i doći do povoljnog rezultata. Uvijek bih izabrao da igramo kvalitetno, a rezultat barem dugoročno neće izostati i onda ćemo imati tu potrebnu stabilnost. Bilo bi dobro da što više momčadi bude na što manjoj bodovnoj razlici i da prvenstvo i u tom smislu bude još zanimljivije. Ne stavljam pred igrače nikakve imperativne u smislu osvajanja bodova, želim da pobjeda dođe kao posljedica nečega dobroga što ćemo odraditi tijekom utakmice“.

FOTO: NK Osijek