
Pisali smo u najavi utakmice na Aldo Drosini kako je NK Osijek na tom stadionu posljednji puta slavio još prije četiri godine kada su izabranici tadašnjeg trenera Bjelice do bodova došli duboko u sudačkoj nadoknadi. Ovoga petka u Puli nije bilo toliko uzbudljivo i napeto, ali neizvjesnost nije izostala. Utakmica je riješena u 61. minuti kada je Omerović zabio za 0:1 i taj se rezultat više nije mijenjao. Bijelo-plavi su pobijedili jer su u drugom poluvremenu zaigrali bolje i odlučnije, svakako i organiziranije u odnosu na prvi dio dvoboja. Puljani su u krizi i to se na njima očituje i u kontekstu nekih reakcija na terenu, tako da su gosti iskoristili pogrešku uže obrane Žutih i zaslužili tri važna boda.
„Baš bismo mogli podijeliti utakmicu, što se tiče viđenoga na terenu, na dva različita poluvremena. Istra je u prvom bila dosta bolja i agilnija, mogao bih reći da smo imali i malo sreće jer je ostalo 0:0. U nastavak smo ušli bolje i povezanije, znali smo da oni imaju odostraga mlade igrače kojima se nije lako nositi pod pritiskom. Čestitam našim dečkima na vrlo dobro odrađenom poslu, svakako će nam ova pobjeda donijeti i potreban mir za sve što nas dalje očekuje. Pokazalo se da nije samo početnih 11 ono na što možemo ozbiljno računati, opet smo imali, kao i protiv Vukovara, dobar podražaj s klupe i to me svakako veseli. Drago mi je što je mali Kolarik pokazao da može odgovoriti postavljenim zadaćama i ne bih ga ni mijenjao da koju minutu ranije nije dobio žuti karton pa smo ipak morali razmišljati i o tome“, izjavio je Tomislav Radotić.
Trener Osijeka ne izgovara riječi poput borbe za ostanak i to je s psihološke strane i razumljivo i prihvatljivo. No, da bi se iz pobjeglo iz opasne zone, potrebno je još pobjeda u nizu. Osječani ih sada imaju dvije, što im se dogodilo prvi puta od početka sezone.
„Čestitke mojim suigračima i hvala navijačima koji su nas odlično podržavali tijekom cijele utakmice. Znali smo da tamo dugo nismo pobijedili i sretni smo što se to sada promijenilo. Gol? Vidio sam da je Jakupović visoko napao njihovog stopera, a kada je lopta došla do mene razmišljao sam samo o tome kako s njom što prije doći u pravu situaciju za dobar udarac i hvala Bogu pa je ušlo. Vjerujem da ćemo nastaviti pobjednički niz i sljedećeg vikenda, puno bi nam značilo dobiti i Goricu“, zaključio je Nail Omerović.
FOTO: NK Osijek