
Napokon Bijelo-plavi mogu odahnuti. Riješeno je pitanje njihova ostanka u HNL-u, budući da se za to pobrinuo Varaždin, pobjedom u Gradskom vrtu (2:0). Stoga Vukovar uoči posljednjeg kola nema ni teoretske šanse ostati u najvišem razredu hrvatskog nogometa, a Osječani ove subote, 16. svibnja, mogu na svom završnom gostovanju u Velikoj Gorici odigrati bez ikakvog pritiska. Trener Tomislav Radotić vjeruje da će u takvim okolnostima njegovi izabranici ostaviti dobar dojam i izboriti pozitivan rezultat.
“Nisam se želio na prethodnoj konferenciji za novinare previše osvrtati na utakmicu Vukovara i Varaždina, samo sam rekao da su Varaždinci u kontinuitetu vrlo kvalitetno odradili ovu sezonu i da su bili favoriti u ovoj utakmici, što su u konačnici potvrdili i rezultatom. Vukovaru svakako idu pohvale jer su se hrabro držali cijelo vrijeme i bili momčad vrijedna respekta. Što se nas tiče, najviše me zanima dobar nogomet i baš bih jako volio da se tako prezentiramo i protiv Gorice i na samome kraju kada nam u goste stiže Slaven Belupo”, rekao je Radotić.
U Velikoj Gorici ponovno neće biti suspendiranog Mikolčića za kojega je osječki kormilar rekao da mu svakako nedostaje na terenu, ali neće odustati od svojih trenerskih principa i promijeniti prvotnu odluku. Izvjesno je i da neće zaigrati ozlijeđeni kapetan Barišić, dakako ni Mejia kojega idućeg tjedna očekuje operacija koljena.
“Dosad smo bolje rezultate ostvarivali u gostima i nemam pravi odgovor zašto je to tako u odnosu na domaći teren jer da ga imam, sigurno bismo bili učinkovitiji na Opus Areni. Generalno mislim da sam sa svojim stožerom izvukao maksimum iz ove momčadi u svim našim okolnostima u kojima nije lako funkcionirati. Sve sam uvijek radio u interesu NK Osijek, to mi je uvijek bilo najvažnije. Donio sam odluku što se tiče moje budućnosti i ona se neće promijeniti bez obzira na rezultate u ove dvije posljednje utakmice”, pomalo je zagonetno na kraju pressice izjavio trener NK Osijek.
Takve njegove riječi sugeriraju da bi se protiv Slaven Belupa u posljednjem kolu mogao oprostiti od momčadi i krenuti nekim drugim putem. Hoće li ga netko na Opus Areni pokušati nagovoriti da se ipak predomisli i tko bi to uopće mogao biti (budući da sportskog direktora i dalje nema), teško je čak i nagađati…
Što se, pak, tiče Gorice, oni su tijekom sezone imali puno dobrih partija, što je naglasio i Radotić.
“Pomalo mi je nestvarno da se oni nalaze na ovoj poziciji s obzirom kako su izgledali u većem dijelu prvenstva. To je vrlo dobro izbalansirana momčad, ima opasnu tranziciju i svima su bili neugodan protivnik. Stoga će ovaj dvoboj za nas biti prilično izazovan, no nema nikakvog razloga da ne odigramo dobro jer smo ostali dužni i sami sebi u proteklim nastupima”.
FOTO: NK Osijek