Vijesti /27 svibnja 2026

Podijeli

Športska udruga slijepih Svjetlost iz Osijeka imala je svoje predstavnike na Europskom prvenstvu u kuglanju za slijepe osobe, održanom u Poljskoj. Darko Sarapa bio je iznimno uspješan u kategoriji B2, budući da je osvojio zlato u sastavu hrvatske reprezentacije u disciplini sprint dok je u mixu sa Željkom Peška također bio prvi. Dodajmo tomu da je u singlu zaslužio još jedno najsjajnije odličje, a u kombinaciji je natjecanje završio kao drugoplasirani.

Duško Božić se okušao u kategoriji B3. I on je bio itekako zapažen jer je u pojedinačnoj konkurenciji u sprintu osvojio prvo mjesto. Nastupio je i u sprintu te u singlu zauzeo treću poziciju. Vrijedi istaknuti kako je u stožeru reprezentacije bio i Osječanin Srećko Vuka.

FOTO: ŠUS Svjetlost