Vijesti /25 veljače 2026

Podijeli

U njemačkom gradu Cottbusu održano je prvo natjecanje Svjetskog kupa u gimnastici na kojem su vježbačice i vježbači počeli skupljati bodove za plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se listopadu održati u Rotterdamu. U tu je borbu krenuo i naš Osječanin, hrvatski reprezentativac Aurel Benović. Nastupio je u svoje dvije discipline, a jasno je kako tek hvata zalet za svoje očekivane domete, nakon što je sredinom prošle godine zaradio težu ozljedu stopala.

Prvoga dana Benović se okušao u kvalifikacijama na parteru, prvenstveno s ciljem odraditi vježbu sigurno i bez većih oscilacija. Nije to baš bilo idealno kako to Aurel zna, ali ni loše te je zauzeo za njega ipak skromno 15. mjesto s ocjenom 13.066 i ostao bez finala u kojem je slavio iskusni Izraelac Artem Dolgopyat (14.500).

Sljedećega dana član GK Osijek Žito njemačkoj se publici predstavio i na preskoku te ostvario ocjenu 12.733. To mu je donijelo 19. mjesto u vrlo jakoj konkurenciji. Najbolji je bio Ukrajinac Nazar Chepumyi (14.766). Nakon Cottbusa, idući na redu od svjetskih kupova je onaj u Bakuu, koji će se održati od 5. do 8. ožujka. Bit će to nova prilika za Benovića i ostale predstavnike hrvatske nacionalne vrste da se prezentiraju u što boljem izdanju.

FOTO: GK Osijek - Žito