
U 27. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige momčad Osijeka gostuje kod Slaven Belupa. Utakmica u Koprivnici bit će odigrana u nedjelju, 22. ožujka, s početkom u 15 sati, a jasne su želje i ambicije Bijelo-plavi da i u ovom dvoboju poluče dobar rezultat uz isto takvu igru, do čega trener Radotić itekako drži.
„Belupo je momčad koja zabija jako puno golova, teško ih je secirati po stilu igre, no karakteristično je da dolaze s jako puno igrača u završnicu i na to se pripremamo. Vjerujem da će nam se otvoriti situacije iz kojih ćemo ih uspjeti ugroziti. Oni igraju otvoreno i napadački, imaju par jako kvalitetnih pojedinaca, spoj su nekog iskustva i mladosti. Ukratko, vrlo kvalitetna, ali i pobjediva momčad, iako su u stanju svladati bilo koga u Ligi“, rekao je Tomislav Radotić u najavi predstojećeg ogleda na stadionu Ivan Kušek Apaš.
U sastavu neće biti ozlijeđenog kapetana Barišića, ponovno će izostati i Čolina, a još se nisu oporavili Vrbančić i Toure koji su već dugo izvan terena. Trener osječke momčadi spomenuo je i neke stvari koje njegovi izabranici trebaju poboljšati u igri da bi sve skupa izgledalo i bolje i učinkovitije…
„Zona završnice, brzina donošenja odluka i reakcije, jednostavnost kada smo pred suparničkim vratima – to je ono na čemu moramo dodatno poraditi. U toj fazi igre se baš naglašeno ističe kvaliteta igrača u samoj završnici napada. Svaka nam je sljedeća utakmica najvažnija. Sav respekt prema domaćinu, ali ako nećemo ići s gardom NK Osijek onda to neće biti dobro. Idemo ponavljati dobre stvari u svim segmentima igre, od tehničko-taktičkih zahtjeva pa i igre „na mišiće“. Mislim da je ovo utakmica koja će puno toga reći o nama. Imamo mir i određeno vrijeme zajedničkog rada iza sebe, idemo se prezentirati u najboljem izdanju.“
FOTO: NK Osijek