
Najbolji osječki gimnastičar Aurel Benović u subotu, 27. srpnja, imat će svoj premijerni nastup na Olimpijskim igrama. U Parizu će Hrvatsku predstavljati u vježbi na parteru i na preskoku, što će mu biti ogromna čast i zadovoljstvo, ali i prilika za nove, još i veće sportske uspjehe među vrhunskim sportašima.
Prije svega mogu reći da sam jako ponosan što sam uopće izborio plasman na Olimpijadu jer je taj put bio stvarno zahtjevan i izazovan. Stoga sam presretan i prezadovoljan. Osjećam se uzbuđeno uoči nastupa, ali s druge strane sam i smiren. Znam da sam u jako dobroj formi, sve mogu, sve mi ide s lakoćom. Stvarno sam zadovoljan s treninzima i sa svime. Prekrasan je osjećaj vidjeti toliko sportaša na istom mjestu, u Olimpijskom selu. Osjeti se ta posebna sportska natjecateljska atmosfera, baš je divno vidjeti to uživo, rekao je Benović, po dolasku u Pariz.
Na treninzima sve ide po planu
Nakon uspješno odrađenih kvalifikacija za najveće sportsko natjecanje i svega što je prošao na tim svjetskim kupovima, Aurel je pun samopouzdanja. I sam kaže kako mu je forma na zavidnoj razini.
U kvalifikacijama prvo nastupam na preskoku. Vjerujem da ću dobro odraditi svoja dva skoka s početnim ocjenama 5.6. Mogu reći da sam ih zaista ustabilio i da ih jako dobro odrađujem. Nadam se da će me malo i sreća poslužiti. Siguran sam da mogu i nadam se stvarno dobrom ishodu. Što se tiče partera, spremio sam za kvalifikacije vježbu s početnom ocjenom 6.3. Na treninzima također sve ide po planu, rekao bih jako dobro. Odradio samo podijum trening, popravljam neke greškice koje sam imao i mislim da bi sve moglo i trebalo biti ok.
Konkurentan i na preskoku
Bitno je istaknuti kako je Benović na ovako vrhunskoj razini itekako konkurentan u obje discipline. Činjenica je da je dugi niz godina bio klasični „parteraš“, no u posljednje vrijeme se ozbiljno posvetio preskoku i ostvario vrlo zapažene rezultate.
S parterom sam se kvalificirao na Olimpijske igre, no preskok mi je nekako postao draža sprava iz tog razloga što sam u jako kratkom vremenu podigao početne ocjene skokova, oba na 5.6. Ta dva skoka su konkurentna za sva finala i za sve medalje, ovisno o tome kako ću ih odraditi.Poručio bih svim mojim navijačima, pogotovo mojim Osječanima, da na dan kvalifikacija, 27. srpnja, budu ispred malih ekrana. Moj prvi nastup će biti oko 11.30 i nadam se da će mnogi pratiti kako mene, tako i Tina Srbića.
foto: GK Osijek Žito