Vijesti /12 ožujka 2026

Podijeli

Od 12. do 14. ožujka bit će održano treće natjecanje Svjetskog kupa u gimnastici, a domaćin je ovaj puta turska Antalyja. Na prethodnom izdanju u glavnom gradu Azerbajdžana Bakuu najbolji osječki sportaš Aurel Benović izborio je finale na parteru i s ocjenom 13,700 zauzeo visoko, četvrto mjesto, ostavši nadomak postolja. Prethodno je morao otkazati nastup na preskoku jer ga je mučila ozljeda zbog koje nije bio u stanju u samo dva dana odraditi dvostruki program na dvije različite sprave.

Benović je među osmero hrvatskih reprezentativaca koji će na jugu Turske pokušati ostvariti što bolji plasman. U četvrtak vježbača Gimnastičkog kluba Osijek Žito očekuju kvalifikacije na parteru, a dan kasnije će pokušati izboriti finale na preskoku. Konkurencija će ponovno biti vrlo jaka, no Aurel je na to naviknuo i to ga još samo dodatno motivira.

FOTO: GK Osijek Žito