Vijesti /16 veljače 2026

Podijeli

Velike promjene dogodile su se u ponedjeljak ujutro na Opus Areni. Iz upravljačke strukture NK Osijek, odlukom glavnog klupskog sponzora i vlasnika Lorinca Meszarosa, smijenjeni su dosadašnji predsjednik Ferenc Sakalj i član Uprave – direktor Vladimir Čohar. Ubuduće će na čelu kluba biti mlada 29-godišnja Mađarica Alexandra Végh dok će Ćoharovu poziciju preuzeti Valentina Koprivnjak koja jedina iz upravnog odbora nije dobila „crveno“.

Svoje dugogodišnje međunarodno iskustvo Alexandra će iskoristiti za razvoj NK Osijek. Novoimenovana predsjednica je tijekom karijere stekla sveobuhvatno profesionalno znanje u području sportskog menadžmenta, a njezino poslovanje karakterizira poslovni, vlasnički i investitorski pristup. Strateško razmišljanje, organizacijski razvoj i dosljedna provedba strukturnih reformi ključni su čimbenici njezinog upravljanja. Na svojim prethodnim pozicijama odigrala je odlučujuću ulogu u razvoju složenih operativnih sustava, povećanju organizacijske učinkovitosti i određivanju dugoročnih smjerova razvoja. Alexandrin profesionalni pristup pruža stabilnu osnovu za sljedeću fazu razvoja Kluba“, stoji u priopćenju poslanom iz Budimpešte.

„Održivo obnavljanje seniorske momčadi“

Nadalje je istaknuti kako će Klub u budućnosti posebnu pažnju posvetiti modernizaciji profesionalne strukture, razvoju mladih nogometaša te svjesnom i održivom obnavljanju seniorske momčadi. Navodi se kako je strateški cilj pružanje veće uloge talentiranim mladim igračima, uz očuvanje vrijednosti i tradicija na koje je Nogometni klub Osijek oduvijek bio ponosan.

„Člana Upravnog odbora, Vladimira Čohara, na mjestu direktora zamijenit će Valentina Koprivnjak, koja je također dugi niz godina članica Upravnog odbora. Njezina profesionalna karijera predstavlja prekretnicu u hrvatskom nogometu: Valentina je bila prva žena na mjestu direktorice jednog nogometnog kluba. Pridružila se NK Osijek 2003. godine i od tada je u vodstvu Kluba“, obrazložena je i ova promjena u najužem klupskom rukovodstvu.

Sopić ne razumije bojažljivost svojih igrača

Nakon poraza od Hajduka (0:2) vjerojatno se preispituje i status trenera Željka Sopića. Mnogi već kalkuliraju s imenima njegovih potencijalnih nasljednika na osječkoj klupi, a navijači nekako najčešće u tom kontekstu spominju – Zorana Zekića. Što se tiče ogleda sa Splićanima, Bijelo-plavi nisu ispunili očekivanja, odigrali su ponovno bojažljivo, a protivnik je iskoristio njihove pogreške i zasluženo slavio.

„Kada daruješ ovakvom Hajduku poklon poput našeg prvog gola, onda je teško vratiti se. Doduše, imali smo veliku priliku preko Jakupovića, ali je nismo iskoristili. Ne razumijem zbog čega su naši igrači toliko plašljivi u svim fazama igre, to je zaista teško objasniti. I kod drugog pogotka smo bili u situaciji koju smo morali riješiti u svoju korist jer smo pred svojim vratima imali petoricu igrača, a protivnik samo dvojicu…. Kada Dinamo i Hajduk na ovakav način darivamo, nema tu ni sreće ni bodova. Zadnji jesmo, no dva boda zaostatka sigurno nisu takav bauk da bismo ostali u nekakvom grču. Za Lokomotivu ćemo birati one koji će ući hrabrije u borbu, pa ako je to i 17-godišnji Jona Ježić koji je ušao protiv Hajduka, nemam s tim nikakav problem“, poručio je Sopić.

FOTO: NK Osijek