Veliki broj medalja za osječke dizačice i dizače

Proteklog je vikenda u Osijeku, u dvorani Tauros Strength & Conditioning u sklopu Trgovačkog centra Avenue Mall, održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u dizanju utega. Domaćin i organizator bio je Dizački klub Slavonija koji se na kraju može pohvaliti s 26 ukupno osvojenih odličja. Prvoga dana natjecanja nastupilo je 48 seniora iz 10 klubova, a dan kasnije imali smo priliku vidjeti seniorke, njih 32 iz 7 klubova.

Ono što je svakako kuriozitet je 15. uzastopna titula za Georgija Bogojevića u kategoriji do 61 kilogram u trzaju/izbačaju/biatlonu. Državni prvaci još su postali Dora Majer do 45 i njezina sestra Tihana koja je bila najbolja u konkurenciji do 49 kilograma. Marija Dobrošević slavila je u kategoriji do 87 kilograma u trzaju dok je u izbačaju osvojila srebro, a najbolja je u kategoriji iznad 87 kilograma bila Elena Balaž. Svi su oni članovi, odnosno članice DK Slavonija. Tihana Majer ujedno je po uspješnosti, zbrajajući Sinclair bodove, završila na ukupnom trećem mjestu.

Opet je bila uspješna organizacija

Tri zlatne medalje osvojili su predstavnici KDU Osijek. U muškoj konkurenciji to je uspjelo Franu Hasiji u kategoriji do 109 kilograma, do 71 na vrhu je pobjedničkog postolja bila Ana Špac, a do 76 najviše je pokazala Ivona Gavran.

„Zahvaljujem svima koji su nam organizacijski nesebično pomogli, a posebno ekipi iz Taurosa koja nam uvijek rado ustupi svoj prostor, zatim našim članovima koji su vrijedno pomagali tijekom, ali i nakon samoga natjecanja. Uvijek nam je drago kada možemo lijepo ugostiti sve klubove i njihove natjecatelje te se nadamo da su se kod nas ponovno ugodno osjećali. Podršku nam je dao i Grad Osijek kao i Zajednica osječkog sporta, pa smo na kraju sasvim zadovoljni. To se odnosi i na sportske rezultate koje smo ostvarili kao domaćini. Sretni smo i ponosni, a čestitamo i svima ostalima koji su se izborili za medalje“, rekao je Siniša Durgel, tajnik DK Slavonija.