U Vrgorcu zakazao napad

U 17. kolu SuperSport Hrvatske lige u futsalu momčad Osijeka poražena je na gostovanju kod Vrgorca. Domaćin je u derbiju donjeg dijela ljestvice svladao Bijelo-plave s 3:2 i tako je borbu za ulazak u doigravanje učinio krajnje neizvjesnom. Osječani su u petak navečer uspjeli povesti golom Pandurevića u 7. minuti, ali je Vrgorac do odlaska na odmor preokrenuo rezultat u svoju korist te ga u nastavku još i povećao. Pandurević je svojim drugim pogotkom u završnici utakmice, u 38. minuti, nakratko zakomplicirao situaciju na terenu, ali više nije bilo vremena za neki novi preokret.

Sve smo mogli riješiti, nažalost, nismo uspjeli. Odigrali smo jednu od naših najlošijih napadačkih utakmica. Bilo je to s naše strane bezopasno, statično, sporo i predvidivo, oni su to iskoristili i zasluženo pobijedili. Sreća da smo zabili taj drugi gol jer smo kod kuće protiv njih slavili s 5:3, što može biti ključno za plasman, dakako u slučaju istog broja bodova. No, da smo podbacili – jesmo. Dvorana je bila puna kao šipak, domaćin je imao odličnu podršku, ali nema opravdanja. Cijela momčad nam je podbacila. Netipično je za nas da smo zakazali u napadu, što nam je dosad bilo najjače oružje, pričao je trener Saša Voldin.

Pripremiti se za Uspinjaču

Vidjet ćemo do kraja ovoga vikenda kako će se rasplesti situacija na još nekim utakmicama u kojima, primjerice, igraju Crnica i Uspinjača. Kako god bilo, Osječani će u posljednjem kolu osnovnog dijela sezone ovisiti sami o sebi i neće morati osluškivati neke druge rezultate.

Da, sve će se odlučivati u zadnjem kolu kada nam u petak u Zrinjevac dolazi Uspinjača. Nije nebitno istaknuti da smo bolji u međusobnim dvobojima i od Crnice. Ima dosta kombinacija, najbitnija je stvar da je sve u našim rukama. Mi bismo s pobjedom bili sedmi ili osmi, dakle, u play-offu. Moramo se jako dobro pripremiti i potvrditi da nam je mjesto u doigravanju.