Dizanje utega je četvrti sport kojim se bavi 16-godišnji Luka Mršo. Prije nego li je došao u Klub dizača utega Osijek trenirao je gimnastiku, potom se okušao u judu, a jedno je vrijeme proveo i u RK Osijek. A onda je 2022. godine odlučio postati dizač i očito je pogodio s konačnim izborom. O tomu najbolje svjedoči njegovi rezultati, budući da je Luka višestruki prvak Hrvatske.

“Vrlo sam zadovoljan onim što sam dosad postigao. Kadetski sam i juniorski prvak države u kategoriji do 73 kilograma, viceprvak među seniorima, a imao sam čast nastupati i za reprezentaciju Hrvatske u mlađim kategorijama. Bio sam na Kupu Europske unije u Ljubljani 2023., isto tako ove godine i na Alpe Adria kupu u Veneziji, a nastupio sam u svibnju i na Europskom prvenstvu dizača do 17 godina koje je održano u Madridu. Tamo sam zauzeo 13. mjesto s osobnim rekordom u trzaju, dok sam se nadao boljem rezultatu u izbačaju,” započeo je Mršo svoju priču.

Odlična suradnja s trenerom koji mu je i krizmeni kum

Sada će u treći razred Privatne gimnazije Edukos. Kaže da mu je i to bio pravi izbor, vrlo dobar je učenik i bez problema usklađuje sportske i školske obveze. Također, na prvu je “kliknuo” s trenerom Petrom Bertagninom.

“Istina, nije zapravo ni moglo biti bolje. On je, inače, vjenčani kum mome ocu, a i moj krizmeni, pa imamo poveznicu i izvan dizanja utega. Zajednička nam je želja da se u nekoj bliskoj budućnosti, recimo kroz sljedećih pet godina, plasiram na seniorsko Svjetsko prvenstvo. Doduše, ne možemo se baš pohvaliti uvjetima za trening koje imamo u dvorani tvrtke “Opeka”, ali trudom i voljom, kao i odličnom atmosferom nadomjestimo ono što nam nedostaje. Imamo dvoje seniorskih reprezentativaca, to su Ivona Gavran i Nikola Todorović, a ja sam isto u nacionalnoj vrsti, među mlađim natjecateljima”.

Luka Mršo na manifestaciji Sportaš godine

Osvajač titula u brojnim starosnim kategorijama

Na manifestaciji Sportaš godine dobio je priznanje “Kuna” kao jedan od najperspektivnijih mladih osječkih sportaša. Presudila je pritom titula državnog prvaka, a Luka vjeruje kako će i u nastavku aktualne sezone potvrditi dobru formu i velika očekivanja.

"Ove jeseni očekuje nas posljednje kolo Hrvatske lige kao i nacionalni Kup. To je ekipno natjecanje na kojem će mi osobni cilj biti napraviti najbolje rezultate i pomoći klubu u ostvarenju što boljeg plasmana. U studenome me čeka Prvenstvo Hrvatske za mlađe senior, vjerujem da ću i na njemu biti najbolji".

Trener Petar Bertagnin vrlo je zadovoljan načinom i tempom kojim njegov učenik svake godine ide naprijed.

"Ove je godine bio najuspješniji od svih kadeta na državnoj razini i drugi najuspješniji junior. Osim toga, po bodovima je apsolutni prvak Hrvatske. U svojoj dobi je svakako broj jedan u državi, stoga je imao vizu za Madrid. Osvaja titule u uzrastima do 17, 20, pa čak i do 23 godine! Vrijedan je, borben i srčan, uporan do krajnjih granica. Zato i je najbolji!".