Osječani izborili četvrtfinale Kupa Hrvatske

Rukometaši Osijeka plasirali su se u četvrtfinale Kupa Hrvatske! Za idealan ulazak u natjecateljsku 2024. godinu Osječani su u osmini finala svladali Dubravu s 28:23 (12:12) u susretu u kojem konačni rezultat može i zavarati.

Naime, dugo su domaćini lomili otpor Zagrepčana te su se rezultatski počeli odvajati tek sredinom drugog poluvremena. Do tada se u dvorani Zrinjevac odvijala izjednačena borba u kojoj niti jedna momčad nije stekla više od dva pogotka prednosti. Najveći „krivci“ za to bili su domaći rukometaši koji su neiskorištenim čistim situacijama za pogodak praktički držali goste u priključku. Unatoč zapucanim zicerima, među kojima su i sedmerac te promašen prazan gol, imali su Osječani u nekoliko navrata po dva pogotka viška. No, tada je Dubrava s četiri uzastopna pogotka preokrenula na 11:9 te imala i napad za „plus tri“. Ipak, na odmor se otišlo s 12:12, a slična izjednačena borba odvijala se i početkom drugog poluvremena.

Tek u 37. minuti domaći su vratari upisali prvu obranu na susretu, no i dalje je problematičniji bio napad gdje Osječani ni iz trećeg sedmerca nisu uspjeli zabiti, a još su jednom promašili i nečuvanu mrežu. Tada su konačno uslijedile minute u kojem se momčad Frane Veraje uspjela odvojiti te zakoračiti prema četvrtfinalu. Od 14:15 gotovo osam minuta ostavili su goste bez pogotka, razbranio se i Dino Hećimović, koji se upisao i strijelce u 5-0 seriji svoje momčadi za vodstvo 19:15. Bila je to presudna prednost koju su Osječani uspješno održavali, a gosti su imali samo još jednu priliku za povratak u susret. Četiri minute prije kraja kod rezultata 25:21 domaći su imali dva igrača manje na parketu i situacija se mogla zakomplicirati, ali je tada Hećimović skinuo čisti zicer, nakon čega je bilo jasno kako će Osijek u četvrtfinale.

„Definitivno smo mogli i ranije riješiti pitanje pobjednika, no mislim da smo promašili previše zicera, koje na pripremnim utakmicama nismo. Od prve minute je naša obrana bila gotovo besprijekorna, 12 pogodaka u prvom poluvremenu te 23 ukupno je za ovaj nivo rukometa jako dobro. Na kraju smo dobili i taj potreban poticaj od vratara, „probudio“ se i Dino i zasluženo slavimo prolazak u četvrtfinale“, rekao je Tomislav Babić koji je postigao pet pogodaka u slavlju domaćih. Po šest su zabili David Čičak i Karlo Vašarević, a toliko je na kraju obrana imao i Hećimović.

Babić je tako teško mogao poželjeti bolji povratak u dres RK Osijek, uz efikasnu igru u napadu odradio je i veliki posao u obrani te tako najavio kako će biti pravo pojačanje u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa.

„Ovo je stvarno moj drugi dom, bez nekakvog uveličavanja. Ovdje baš volim igrati, to je moj grad, to je moj klub, svaki put je sve ljepši. Nitko sretniji od mene.“

Ovo je bila i prava najava osječkih rukometaša za ono što im slijedi od sljedećeg vikenda, Liga za ostanak.

„U subotu nam dolazi Metković, a ovo je stvarno bila dobra uvertira. Međutim, ono pravo tek slijedi od idućeg vikenda. Želja nam je i moramo ostati u ligi bez dodatnih kvalifikacija, mislim da s ovakvom igrom to i trebamo ostvariti. Mislim da smo stvarno jako dobro ušli u ovaj drugi dio polusezone“, rekao je pivot RK Osijek.