„Brokeri“ u finalu doigravanja

Košarkaši Vrijednosnica Osijek plasirali su se u finale doigravanja Prve lige. U drugoj polufinalnoj utakmici „Brokeri“ su u gostima svladali Samobor sa 83:73 (20:19, 24:15, 16:18, 23:21) te tako izborili dvoboje s Kvarnerom 2010. I Riječani su također „dvokorakom“ prošli svog polufinalnog suparnika Goricu, slavivši u gostima s 92:78.

Nakon što su prvu utakmicu doigravanja riješili u svoju korist s 30 poena viška, bilo je jasno kako će Osječane u drugom ogledu čekati drugačija, izjednačenija utakmica. Tako se i odvijala prva četvrtina, u kojoj su se momčadi nekoliko puta izmijenile u vodstvu, bez značajnijeg odvajanja. Gosti su sredinom četvrtine stekli najvišu prednost (13:8), a na odmor su otišli s poenom viška. On se početkom nastavka pretvorio u zaostatak (20:24) nakon čega je uslijedilo najbolje razdoblje igre „Brokera“. Za pet minuta napravili su seriju 15-0 potpuno preokrenuvši rezultat (35:24) te preuzevši kontrolu nad utakmicom. U trećoj dionici domaćini su se pokušavali približiti te tako vratiti neizvjesnost, no najviše što su im Osječani dopustili je smanjivanje na šest razlike u nekoliko navrata. S „plus osam“ su gosti ušli u posljednju dionicu, što su brzo povećali na 13 poena viška (67:54), čime su praktički i definitivno slomili otpor Samoboraca. Nepune četiri minute prije kraja bilo je i „plus 19“ (81:62) za mirno privođenje susreta kraju.

„Brokere“ je predvodio kvartet s dvoznamenkastim učinkom, a najviše je ubacio Robert Kujundžić (21 poen, šest skokova). Dobro su ga pratili Makai Ashton (18 poena, devet skokova, pet asistencija, četiri ukradene lopte), Kristijan Vladović (17 poena, 12 skokova) iVeljko Budimir (13), dok je uvjerljivo najefikasniji u redovima Samobora bio Krunoslav Simon (35 poena, osam skokova i pet asistencija).

Osječani su tako ostvarili prvi cilj, finale doigravanja, u kojem će prvu utakmicu igrati u Rijeci.