Bodovi očekivano ostali u Gradskom vrtu

Košarkaši Vrijednosnice Osijek nastavile su pobjedničku seriju i u 11. kolu Prve lige. „Brokeri“ su očekivano stigli do pete uzastopne pobjede, ukupno desete prvenstvene, no teže od očekivanog jer Jazine Arbanasi držali su ih u neizvjesnosti do same završnice.

Nakon što su i drugi ovosezonski derbi riješili u svoju korist, očekivalo se kako igrači Domagoja Kujundžića neće imati previše problema protiv momčadi iz sredine tablice. No, Zadrani su bolje krenuli u susret te sredinom prve četvrtine odmaknuli na sedam poena viška (14:7). Uslijedio je siloviti odgovor domaćih košarkaša koji su u posljednje četiri minute napravili veliki preokret te s komfornih 26:16 zaključili prvu dionicu. Kada je VROS u 14. minuti odmaknuo na „plus 14“ (35:21) činilo se kako će ostatak utakmice proteći bez puno uzbuđenja, ali s time se nisu složili gosti. Značajno su smanjili zaostatak pa se na poluvrijeme otišlo s 43:40 za domaće, a u trećoj su dionici Zadrani i izjednačili. Tada je ponovno uslijedilo bolje osječko razdoblje pa je u 27. minuti rezultat glasio 67:57 za VROS. Međutim, ni to nije bilo dovoljno za mirniju završnicu jer su Jazine Arbanasi početkom posljednje četvrtine i povele (72:71). Još su se jednom „Brokeri“ odvojili (81:74), ali se i Zadrani još jednom vratili pa se u posljednje dvije minute ušlo bez ičije prednosti (85:85). Tada je presudio Amerikanac Ashton koji je ubacio najprije „dvicu“, uhvatio skok pa „tricu“ i na kraju pogodio slobodno bacanje za potvrdu novog slavlja svoje momčadi.

Ashtona je bio i najefikasniji igrač utakmice s 26 poena, uz sedam asistencija, odlično pratio Vladović (16 poena, pet asistencija), dok je Primorac ostvario „triple double“ (16 poena, 15 skokova, deset asistencija). Kod gostiju je najučinkovitiji bio Brocić (23).

„Bila je teška utakmica za nas. Ušli smo opušteno, nesvjesno smo podcijenili suparnika jer je prošlo kolo poražen od Podstrane. Na kraju sretna pobjeda, vodili smo cijelo vrijeme, ali ne bi bilo nezasluženo ni da su Jazine dobile utakmicu“, rekao je nakon nove pobjede domaći trener Kujundžić.

Pred njegovom je momčadi do kraja godine još jedan izazov, gostovanje kod Crikvenice u petak, kada će tražiti novu pobjedu za ostanak na vrhu prvoligaškog poretka kojeg trenutno dijele s Kvarnerom 2010.