42 medalje za PK Osijek na 22. Lima kupu

Proteklog vikenda je na ŠRC Copacabana u Osijeku PK Osijek bio je domaćin tradicionalnog plivačkog mitinga “22. LIMA KUP“, na kojem su nastupile mlađe kategorije.

Na natjecanju je sudjelovalo devet plivačkih klubova iz BiH i Hrvatske s oko 150 plivačica i plivača. PK Osijek je predstavljalo 50-ak natjecatelja/ica koji su postigli izvrsne rezultate i osobne rekorde.

Najbolji su osvojili medalje, neki i pehare, a sva djeca su nagrađena sponzorskim proizvodima.

Plivači plivačkog kluba Osijek pojedinačno su osvojili ukupno 42 medalje (20 zlata, 12 srebra, 10 bronci).

Uz pojedinačne uspjehe, uspješne su bile i četiri štafete PK Osijek. Dvije u utrci 4×50m mješovito koje su osvojile 1. i 2.mjesto te dvije u utrci 4×50m slobodno koje osvajaju 1. i 3.mjesto za što su bile nagrađene peharom i medaljama.

Štafeta 4x 50 mješovito (A/B ):
1. mjesto u sastavu: Elena Valenteković, Jakov Ćorić, Lena Josić i Tin Čizmadija
2 mjesto u sastavu: Korina Žigić, Jakov Caha, Gita Lijić i Bruno Stojanović
Štafeta 4x 50 slobodno (C/D):
1. mjesto u sastavu Andrej Jelošek, Tena Josipović, Erik Prutki i Lucija Balanže
3. mjesto u sastavu: Luka Kapraljević, Julija Ćorić, Ivan Rimar i Klara Novokmet.

U pojedinačnim nastupima od plivača najviše su se istaknuli Elena Valenteković, Tin Čizmadija, Andrej Jelošek, Lena Josić i Erik Prutki koji su proglašeni najuspješnijim plivačima/plivačicama u svojim kategorijama te su za svoj uspjeh nagrađeni peharima

Osvajači medalja PK Osijek po kategorijama:
A kategorija (2011)
Elena Valenteković – zlata na 50 leđno i 50 slobodno, srebra na 50 leptir i 50 prsno – najuspješnija plivačica “A” kategorije
Korina Žigić – zlato na 50 leptir, srebra na 50 slobodno i 50 leđno, bronca na prsno
Lucija Štulina – bronce na 50 leptir i 50 slobodno
Anja Svalina – zlato na 50 prsno
B kategorija (2012.)
Tin Čizmadija – zlata na 50 delfin, 50 leđno i 50 slobodno te srebro na 50 prsno – najuspješniji plivač “B” kategorije
Majda Katavić – zlato na 50 prsno, bronca na 50 leptir
Jakov Ćorić – zlato na 50 prsno

C kategorija (2013.)
Lena Josić – zlata na 50 leđno, 50 prsno i 50 slobodno, srebro na 50 leptir – najuspješnija plivačica “C” kategorije
Lucija Balanže – zlato na 50 leptir, srebra na 50 leđno i 50 prsno
Andrej Jelošek – zlata na 50 prsno i 50 slobodno, bronce na 50 leđno i 50 leptir – najuspješniji plivač “C” kategorije
Bruno Stojanović – zlato na 50 leptir, srebra na 50 slobodno i 50 leđno
Jakov Caha – bronce na 50 leđno i 50 prsno
Klara Novokmet – bronca na 50 slobodno
Luka Kapraljević – bronca na 50 slobodno

D kategorija (2014.ml.)
Erik Prutki – zlata na 50 prsno, 50 leptir i 50 leđno, srebro na 50 slobodno – najuspješniji plivač “D” kategorije
Tia Zečević – zlato na 50 prsno
Šime Jurić – srebro na 50 prsno

Tekst: PK Osijek

Podijeli:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nastavi čitati

Povezane vijesti